Uživatelský účet
Přihlášení uživatele close

Zadejte prosím emailovou adresu a heslo.

E-mail:
Heslo:
Ankety
Kalendář akcí
Květen 2018
poútstčtsone
 12345
789101113
14151617181920
21222324252627
28293031   
Aktuálně

Čokoládová trepka - úžasný svět zvířat

26.4.2018

Myslíte, že Vaše děti umí skočit jako blecha, klokan nebo jen obyčejná ovce horská? Myslíte, že umí ...

více...
Rezervace sportovišť

Sportovní hala

Sokolovna

Kuželna

Polyfunkční centrum

Zubří OPEN má nové vítěze!

28.8.2017

ObrázekJiž popáté se sešli na tenisovém turnaji Zubří OPEN nejlepší zuberští tenisté a z přilehlého okolí. Tento turnaj ve čtyřhře patří mezi nejpopulárnější městské sportovní akce a zúčastnilo se ho čtyřiadvacet párů. Letos byl navíc okořeněn přítomností dvou sličných dam, když se v pátek musela kvůli úrazu odhlásit jedna z mužských dvojic a přes veškerou snahu se nepodařilo sehnat náhradní. Nakonec se ukázalo, že obě hráčky byly svým mužským protějškům víc jak rovnocennými partnery.

Letos jsme přistoupili k několika změnám v hracím systému turnaje. Páry byly rozděleny do osmi tříčlenných skupin, ze kterých postupoval přímo do osmifinále pouze vítěz. Páry ze druhých a třetích míst si to pak spolu rozdaly v prvním kole play off. Jelikož jsme minulý rok dohrávali turnaj až za tmy, odehrály se zápasy dvou skupin na kurtech u sokolovny. Poté se borci přesunuli za ostatními do areálu Polyfunkčního centra. Zde již od 8.30 hodin probíhaly tvrdé boje v základních skupinách. Každý chtěl pro sebe urvat co nejlepší pozici před play off. Podařilo se to i Petře a Adélce, které svoji skupinu vyhrály, když porazily obě bratrské dvojice. I v dalších skupinách se už začali rýsovat aspiranti na příčky nejvyšší včetně obhájců titulu Staňa Děcký, Mirek Skalík nebo finalistů Tomáše Válka a Miloše Janoška. Jako jediní vyhráli svoji skupiny bez ztráty gamu Zbyněk Novák, Jirka Fiedler. Výsledky základních skupin zde.

Na kurtech i v nejbližším okolí panovala přátelská a pohodová atmosféra, o občerstvení se starala Zuzka z Tip café. S úvodními porce guláše přišly také na řadu první zápasy play off. V nich se asi o největší překvapení postarali David Gašpar a Dan Tovaryš, když po tuhé bitvě zvítězili až v tie breaku nad párem Petr Pavlíček, Honza Mužík. Nad jejich síly už byl ale v osmifinále pár Martin Janča, Petr Štůsek, kteří zatím proplouvali turnajem bez ztráty kytičky. Překvapily také opět holky, na jejich raketách skočil již třetí bratrský pár v řadě - tentokrát Pšenicovi. 

A začalo jít do tuhého. Nejenže už se nedal vybrat lehký soupeř, zpoza mraků se stále více dralo sluníčko a na kurtech bylo opravdu horko. Na raketách Petra Matuly a Tomáše Kociána skončili loňští semifinalisté Tomáš Macháček s Pavlem Pernicou. Ve čtvrtfinále již také skončila vítězná série děvčat, které nestačily na Jirku a Zbyňka. Právě oni porazili v semifinále Petra a Tomáše 6:4 a dostali se do finále. Druhé semifinále bylo více jak dramatické! O všem rozhodoval jen jediný, poslední míček, který pro sebe rozhodli Martin Janča a s Petrem Štůskem a vyřadili tak obhájce titulu Staňu Děckého a Mirka Skalíka. Do finále zůstalo o něco víc sil Zbyňkovi s Jirkou, když zvítězili 6:3 a stali se vítězi turnaje! Výsledky play off zde.

Celý turnaj byl završen vyhodnocením osmi nejlepších párů a mohla následovat after párty, kde se ještě za tmy probíraly nejzajímavější turnajové tenisové akce a hodnotily se výkony jednotlivých párů. Na závěr je třeba poděkovat všem zúčastněným za předvedenou hru. A že se bylo na co dívat! Některé výměny byly odměněny bouřlivým potleskem! Letos si ještě užijeme tenisu při závěrečných zápasech Zubříčka a pak už se budeme pomalu těšit na sezónu příští.

PR
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii