REZERVACE
UŽIVATEL

Zubřané na pražském maratonu

23.5.2018

ObrázekPrvní květnovou neděli se v Praze konal jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Každoročně se jej účastní domácí ale především světové hvězdy. Mezi nimi nechyběli ani naši dva běžci ze Zubří – Pavel Pernica a Ondřej Ekl. Startovalo se jako již tradičně ze Staroměstského náměstí, kde se za doprovodu Smetanovy Vltavy vydalo přes deset tisíc běžců na trasu dlouhou 42,195 km. Pražský maraton je ve světě známý svou nádhernou trasou historickými částmi Prahy a především všude prezentovaným přeběhem Karlova mostu. Drtivá většina běžců si přišla pražský maraton užít a splnit si svůj cíl v podobě úspěšného dokončení náročného závodu.  Pro Ondřeje to byl již druhý maraton v Praze. Bohužel velmi teplé počasí mu neumožnilo překonat svůj osobní rekord, ale i přesto s krásným časem pod čtyři hodiny (3:53:36 / 2210. místo) doběhl do vytouženého cíle.

Pro Pavla to byla první maratonská zkušenost a i přes obavy, zda si svůj největší sen dokáže splnit, doběhl za velkého povzbuzování diváků do cíle v čase 4:42:41 ( 5109. místo). Našim dvěma členům lyžařského oddílu gratulujeme a přejeme ještě mnoho dalších běžeckých zážitků a úspěchů.