Vítězství obhájil Jaromír Jurajda

15.6.2020

ObrázekJiž po osmé se sešli tenisté ze Zubří a blízkého okolí v areálu Polyfunkčního centra, aby poměřili své síly v rámci turnaje O pohár starosty města Zubří. A opět v nejvyšším možném počtu, tedy čtyřiadvaceti hráčů, takže část zápasů se musela odehrát na kurtech u sokolovny. Samotný začátek turnaje doprovodil mírný deštík a při předpovědi počasí, která avizovala možné odpolední bouřky, jsme doufali, že se jedná o déšť poslední. Na turnaji jsme letos přivítali řadu nových a mladých tváří, mezi nimi i Staňu Kašpárka, českého reprezentanta v házené. A byli jsme samozřejmě zvědavi na konfrontaci "mladých pušek" s již tradičními účastníky turnaje ve zralém věku. To, že zraje jako víno, dokázal Pavel Pernica hned v základní skupině, když všechny tři své soupeře vyprovodil výsledkem 6:0.

V dalších skupinách již tak jednoznačné výsledky nebyly, nicméně už jsme mohli začít tušit formu jednotlivých hráčů. Ze skupin nakonec do osmifinále postoupilo šestnáct nejlepších a na kompletní výsledky skupin se můžete podívat zde. Všechny osmifinálové zápasy měly celkem jednoznačný průběh a vítězili v nich favorité, až na jeden a to souboj mezi Martinem Jančou a Bohdanem Krupou. Nakonec až po velkém boji vyhrál asi překvapivě Bohdan, když porazil svého soupeře 7:5. Po čtvrtfinálových soubojích, kde jsme se rozloučili s dalšími čtyřmi hráči, jsme se dostali do semifinále a turnaj gradoval. Po úmorném dusném dni, který doprovázel sobotní turnaj, se díky okolním bouřkám, které řádily v blízkém okolí, vzduch pročistil a spadlo i pár kapek.

V prvním semifinále se utkali Pavel Pernica se Zbyňkem Novákem, když po velkém souboji pro sebe ukořistil vítězství prvně jmenovaný. Taky druhé semifinále mezi Jarkem Jurajdou a Petrem Matulou bylo hodně vyrovnané a po vítězství 7:5 se nakonec radoval Jarek. Ve finále už to bylo i o tom, kdo pošetřil více sil. Borci už dostávali křeče, ale vyhrát chtěli oba dva. Nakonec byl lepším Jarek Jurajda, když porazil Pavla 6:3 a obhájil tak titul z minulého roku, Pavel Pernica se do finále dostal opět po šesti letech. Na výsledky play off se můžete podívat zde

Máme tedy za sebou další tenisový turnaj a těšit už se můžeme na ten ve čtyřhře, který se uskuteční v sobotu 22. srpna. Do té doby ale ještě proběhne řada zápasů v Zubříčku a nejen tam budou hráči ladit formu na Zubří OPEN. Na závěr bychom ještě chtěli všem hráčům poděkovat za předvedené výkony, které v tom dusnu nebyly mnohdy jednoduché. Obsluze kavárny Tip café za celodenní občerstvení a přísun potřebných vitamínů a minerálů, Městu Zubří za ceny, které věnovalo nejlepším a také Rožnovskému pivovaru, který osmi nejlepším věnoval své pivo.