V osmém kole Zuberské ligy se o bodech opět rozhodovalo až posledním hodem

6.2.2014

ObrázekOsmé kolo Zuberské amatérské ligy přineslo dva vyrovnané zápasy. V prvním z nich se dokonce rozhodovalo o vítězství až v posledním hodu. Ale pěkně popořádku. V úvodním utkání se střetly týmy TIP cafe a KO-SA. Již v prvním souboji rozhodovaly pouze dva kolky a to ve prospěch týmu KO-SA. Vašek Zeman porazil Petra Randuse poměrem kuželek 201:199. Druhý souboj tak vyrovnaný nebyl a Pavel Mizera v něm druhým nejlepším výkonem večera (241 kolků) porazil Pepu Randuse (222 kolků).

O celkovou remízu v utkání bojoval až do posledního hodu Robert Jurajda, který nejlepším výkonem večera porazil Dušana Cibulce poměrem kolků 245:225, ale ani tento výkon na kýžený bod nestačil. Tým KO-SA zvítězil poměrem kuželek 667:666, na body 6:2 a v tabulce se posunul na druhé místo právě před tým TIP cafe. Zápis z utkání zde.
Ve druhém utkání se střetly týmy Paneláků a Veteránů. V úvodním utkání šli do vedení Paneláci zásluhou Ivana Daňka, který výkonem 199 kuželek porazil Radima Balhárka (171 kolků). Další dva body získal Ruda Blabla, který v souboji pohlaví zdolal těsně Zdenku Pernicovou poměrem 198:192. K remíze mohl dotáhnout Veterány Petr Balhárek, ale stejně jako v minulém utkání se mu moc nedařilo. Poměrem kolků 173:151 sice porazil Jendu Frňku, ale na víc jak dva pomocné body to nestačilo. Utkání tak nakonec lépe zvládli Paneláci a vítězstvím 6:2 odsoudili tým Veteránů ke konečnému pátému místu. Ale být pátí v Zubří není vůbec špatné! Zápis z utkání zde. Pořadí jednotlivců a tabulka po osmém kole zde.
Deváté kolo nás čeká již příští týden a utkají se v něm týmy KO-SA s Paneláky a Veteráni s celkem Oktopusu. Tým KO-SA si může ještě vítězstvím nad Paneláky udržet teoretickou šanci na celkové prvenství, ale všechno má ve svých rukách celek Oktopusu. Pokud porazí Veterány, získají již nedostižný náskok v čele tabulky a stanou se historicky prvními vítězi Zuberské amatérské ligy!!
Partnery Zuberské ligy jsou: Město ZubříSportovní poháry - PSUnipar - výroba svíčekMartin Pšenica - servis výpočetní technikyAleš Měrka - nezávislé finanční poradenstvíLB SilverDana Krůpová - masérské služby, Robert Jurajda - marketing a manažérská činnost, kavárna TIP cafe.