Turnaj TOP 12 završil kuželkářskou ligu

16.4.2018

ObrázekV sobotu byla uzavřena další sezóna kuželkářské amatérské ligy turnajem TOP 12. Tento turnaj vždy slouží k porovnání nejlepších jednotlivců a shrnutí celé sezóny včetně slavnostního dekorování nejlepších. Turnaje se nemohli zúčastnit Jarda Adam s Jardou Jurkou a byli nahrazeni Romanem Vlkem a Ivanem Daňkem.  Hráči byli do skupin rozděleni po třech a vždy dva nejlepší postoupili do čtvrtfinále. Tím, že se hrálo jen na dvacet hodů, měla hra spád, ale na druhou stranu byla každá chyba ihned potrestána.

Většinou postoupili ze skupin všichni favorité, jen na úkor Vojty Pernického šel dál ze skupiny C Petr Polách. Mezi nejlepší čtyřku se dostali dva zástupci Tip café a KO-SY. Nejdříve porazil Robert Jurajda Vaška Zemana poměrem 87:75, poté možná trochu překvapivě Dušan Cibulec Petra Pavlíčka 84:77. A Dušan prokázal svou dobrou formu i ve finále, kdy dlouho držel krok s nejlepším hráčem ligy, Robertem. A i když měl k vítězství blíže Dušan, skončilo nakonec utkání poměrem kolků 91:91 a muselo se opakovat. Zde už byl o něco lepší Robert a zvítězil 95:90. V souboji o třetí místo porazil Vašek celkem hladce Petra 85:70. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Na zápasy play off na tomto odkazu.

Po skončení turnaje ihned následovalo slavnostní vyhlášení. Nejprve byly dekorovány nejlepší kolektivy, poté jednotlivci a nakonec byly vyhlášeny výsledky samotného turnaje. No a potom následovala volná zábava. Někteří z hráčů odešli na extraligovou házenou do blízké Sportovní haly a ti zbývající si to ještě naposledy rozdali ve hře zvané "chalúpky". Na závěr je třeba poděkovat všem účastníkům ligy za jejich fair play přístup ke hře po celou dobu soutěže, městu Zubří a Řeznictví Žabčík za ceny, které věnovali nejlepším a kavárně TIP café, která se postarala o závěrečný raut.