Titul putuje do Hustopečí

3.9.2018

ObrázekS nadějí, že se nám vyhnou dešťové přeháňky, které avizovali meteorologové, jsme se v sobotu scházeli na kurtech Polyfunkčního centra a u sokolovny k šestému ročníku tenisového turnaje ve čtyřhře mužů Zubří OPEN. Jelikož chyběl jeden pár k požadovanému počtu čtyřiadvaceti, turnaj zpestřila ženská dvojice Petra Matulová, Liba Těšická. Páry byly stejně jako vloni rozděleny do osmi skupin, ze kterých postoupili všichni do play off. Jen vítězové skupin měli tu výhodu, že si mohli déle odpočinout, protože páry na druhých a třetích místech se spolu utkaly o postup do osmifinále. Boje v základních skupinách byly odehrány zhruba do dvanácti hodin

a poté se již začalo hrát kdo z koho. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde. Některé páry se posilnily výborným gulášem z kuchyně Tip café, zapily pěnivým mokem a šlo se na to. Již osmifinále znamenalo stop pro některé kvalitní páry. Los byl totiž nemilosrdný. Například loňští finalisté Martin Janča, Petr Štůsek narazili na skvěle hrající pár, Tondu a Mirka Krupovy a po výsledku 4:6 pro ně turnaj skončil. Stejně ale skončili i obhájci titulu, Jirka Fiedler se Zbyňkem Novákem, kteří zůstali na raketách Standy Mičoly a Pepy Maléře. Dále neprošel ani Staňa Děcký, trojnásobný vítěz turnaje, který hrál letos s Liborem Pšenicou.

Čtvrtfinále bylo konečnou pro pár s největším věkovým rozdílem, Svaťa Pernica a Max Matula, kteří nestačili na jeden z mála "nezuberských" párů, Tomáš Kocián, Petr Těšický z nedalekých Hustopečí nad Bečvou. Ti si nakonec udrželi skvělou formu až do finále, kde narazili na duo Tomáš Válek, Miloš Janošek. Ač se domácí snažili, seč mohli, na vítězství to nestačilo a po porážce 3:6 jim tak patří druhé místo. Vítězství tak poprvé v historii turnaje putuje mimo Zubří. Výsledky play off najdete na tomto odkazu.

Závěr turnaje patřil již tradičně slavnostnímu vyhlášení. Oceněno bylo nejlepších osm párů, ceny pro nejúspěšnější páry věnovalo Město Zubří a Řeznictví Žabčík, o občerstvení se jako již tradičně staral stánek Tip café, ve kterém na rozdíl od turnaje ve dvouhře, nemrzla Zuzka Podmolová s dcerou. Počasí nakonec vyšlo parádně, dvakrát trošku sprchlo, takže se téměř nemusely kropit kurty, teplota nad dvacet stupňů. Na turnaj si našlo cestu i pár tenisových diváků a rodinných příslušníků, kteří své nejbližší hlasitě podporovali. Na Polyfunkčním centru to v sobotu žilo a už se těšíme na další rok, kdy se zde opět sejdeme. Domácí hráči budou určitě trénovat ještě s větším úsilím, aby se putovní pohár vrátil do Zubří. I když ne vždy je důležité zvítězit... .