ZUBŘÍČEK Facebook
REZERVACE
UŽIVATEL

Tématem letošního galavečera byly děti a sport

25.3.2018

ObrázekV sobotu sedmnáctého března se v Klubu Zubří konal již pátý ročník slavnostního Sportovního galavečera, v rámci kterého jsou odtajňovány výsledky ankety o nejlepší zuberské sportovce minulé sezóny. V letošním roce poprvé rozhodovala o výsledcích odborná komise. Veřejnost dostala prostor v anketě, v níž se volil nejpopulárnější sportovec. Zatímco odborná komise rozhodla o tom, že letošní výsledky s absolutní převahou opanovali házenkáři a absolutním vítězem ankety SPORTOVEC ROKU se stal Jakub Hrstka,

cenu popularity získal ultramaratonský běžec Tomáš Štverák. Výsledky jednotlivých kategorií zde.

Program letošního galavečera byl vystavěn na tématu: DĚTI A SPORT.  Děti část večera moderovaly, předávaly ceny, hrála dětská kapela (Kapela Docela) a také odtajnění výsledků měla na starosti „dětská zuberská televize“ a její sportovní redakce. I jednotliví účinkující rostli a dozrávali. Zatímco úvod patřil začínajícím asi šestiletým moderním gymnastkám, ke konci první části už byly k vidění velké slečny a po přestávce mladí pánové: jednokolkař Staňa Ondřej a David Pargač. Ten předvedl málo vídanou silovou akrobacii na 4 židlích, tzv. handstand show. O hudební doprovod druhé poloviny programu se postarala legendární zuberská formace FARAON, která už je na scéně déle než 50 let. 

O nejúsměvnější momenty programu se postaraly děti z MŠ Duha prostřednictvím projekce. Děti na kameru odpovídaly na otázky k jednotlivým vyhlašovaným kategoriím. Tak jsme se od nich dozvěděli například, že popularita je Eskymák nebo že kolektiv je auto, protože má kola. Nechyběli ani vzácní hosté – syn legendárního skokana na lyžích Jiřího Rašky (Jiří Raška ml.), který nám připomenul jeho osobnost i tréninkové metody. A další vynikající skokan na lyžích Jakub Janda, kterému se podařilo doskočit až do Poslanecké sněmovny Českého Parlamentu.

Letošní Sportovní galavečer v Zubří byl opět velkou oslavou sportu a vyjádřením díků Města Zubří všem, kteří o jeho rozvoj a slávu v místě pečují.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii