Sportovní halou opět svištěly badmintonové míčky

5.11.2018

ObrázekOpět po dvou letech (rekonstrukce) se do Sportovní haly vrátil badminton. Úroveň byla opět skvělá, protože jsme zde mohli pohromadě vidět nejlepší amatérské badmintonisty a badmintonistky z celého okolí. A nejen z toho nejbližšího, ale také ze Starých Hamer, Frýdlantu, Malenovic nebo Ostravy. K nim se přidalo i pár místních badmintonových nadšenců, kteří i přesto, že v Zubří není badminton mezi TOP sporty, podávali hezké a bojovné výkony! Oproti minulým letům nás čekala spousta změn - nová palubovka, osvětlení, okna, jinak otočené kurty a bylo nutno těmto změnám přivyknout.

Do soutěže se nám překvapivě přihlásilo velké množství párů a některé jsme, bohužel, museli i odmítnout. Proto jsme již v pátek nalajnovali pět kurtů a v sobotu od devíti hodin se začalo hrát. Nejprve se na řadu dostalo 16 smíšených párů. Mezi přihlášenými byli i finalisté posledního ročníku Radka Kvintová, Lumír Herec a Ivo Durlák, který pro letošek změnil partnerku a nastoupil s Petrou Kubíčkovou. Již zápasy ve skupinách naznačily, kde asi hledat favority. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

Ve čtvrtfinále byl nejvyrovnanějším zápasem duel Maléř, Maléřová z Valmezu, kteří porazili ostravské duo Karlík, Ignačíková 22:20 a 21:17. Maléřovi si poradili se soupeři i v semifinále a ve finále se utkali s párem Ivo Durlák (Ostrava), Petra Kubíčková (Vigantice). Ivo s Petrou byli nakonec úspěšnější a porazili své soupeře 2:0, po setech 21:16, 21:14. Pro Iva znamená tohle vítězství dovršení hattricku, když v předešlých dvou ročnících zvítězil s partnerkou Luckou Ulrychovou. Na výsledky play off se můžete podívat zde.

V pravé poledne byly spuštěny další dvě kategorie - debly mužů a žen. Do ženské čtyřhry se nám přihlásilo osm párů, které byly rozděleny do dvou skupin. I v této kategorii jsme byli svědky hezkého badmintonu, a to už i v základních skupinách, protože se zde utkaly opravdu kvalitní páry. Ve finále se nakonec utkaly dvojice Maléřová, Kubíčková a Běhalová, Chudobová. A byl to boj od začátku až do konce! První set vyhrál 21:13 pár Běhalová, Chudobová, druhý naopak soupeřky v poměru 21:15. Nakonec tak o vítězkách rozhodoval set třetí, ve kterém byly nakonec úspěšnější Lucka Běhalová ze Zubří a Mirka Chudobová z Rožnova, vyhrály ho 21:16. Výsledky základních skupin a play off zde.

Současně s ženským deblem hráli i muži. Ti byli rozděleni do čtyř skupin po pěti. Mezi přihlášenými páry nechyběli ani obhájce trofeje Žáček, Lusczak, ani posledně stříbrní Hlavica, Kopřiva a dokonce ani bronzoví Růčka, Divín, kteří také zvítězili v prvním ročníku Hala Cupu v roce 2014. V této kategorii bylo nevíce zastoupeno domácí Zubří, když nastoupily tři ryze domácí páry doplněné o nyní již zubřana Michala Radu a Martina Mičkala z Vidče. Do závěrečných bojů se nakonec nedostal žádný domácí pár a nejlepším z nich byl se dvěma vítězstvími Jirka Krčma, Robert Jurajda. Výsledky základních skupin zde.

Ve čtvrtfinále byl nejvyrovnanějším zápasem duel mezi bratry Běčákovými a Klustem s Hrstkou. Prvně jmenovaní zvítězili 2:1, poměrem setů 24:25, 21:11 a 21:17. Běčákovy stálo čtvrtfinále mnoho sil a v semifinále tak nestačili na pár Žáček, Lusczak. Ve druhém semifinále byli úspěšnější Hlavica s Kopřivou, když zdolali pár Divín, Růčka 2:0. A čekalo nás finále. A ne ledajaké! Utkali se v něm totiž poslední finalisté, valašskomeziříčští Petr Hlavica, Zdeněk Kopřiva a Jirka Žáček ze Zašové s Pavlem Lusczakem z Kopřivnice. A kdo si pamatoval finále z před dvou let, věděl, že tohle finále bylo hodně o nervech a emocích. Proto byli nasazeni i lajnoví rozhodčí a rozhodcování se ujal Robert Růčka. Viděli jsme opět skvělý badminton, doplněný patřičným hráčským hlasovým doprovodem, ale o trochu lepší byli letos Zdeněk s Petrem, když porazili své soupeře 2:0, poměrem setů 21:15 a 21.10. Výsledky play off zde.

Něco po osmnácté hodině byli dekorováni poslední vítězové badmintonové soboty. Ceny nejlepším věnovalo Město Zubří a ogaři Běčákovi, kteří dodali omotávky pro nejlepší mužské a ženské debly. Velký dík patří kavárně Tip café, která připravila pro všechny účastníky turnaje ovocný raut a zajistila rovněž občerstvení v bufetu, kde nechyběla ani skvělá zelňačka. Největší poděkování patří samozřejmě všem hráčům a hráčkám, kteří v sobotu do Zubří přijeli. Za předvedené výkony, za fair play hru a za pohodovou atmosféru, která díky nim v zuberské hale vládla. A už nyní se těšíme na pátý ročník, který se snad na konci roku 2019 v Zubří uskuteční.