Robert Záruba v Zubří obdržel titul: „Srdcař českého sportu“

14.7.2017

ObrázekVe čtvrtek 22.06.2017 do Zubří zavítal šéfkomentátor České televize, pan Robert Záruba.  Nejprve proběhla v dopoledních hodinách beseda s dětmi místní ZŠ, poté se na večer tato velká osobnost české sportovní žurnalistiky sešla se svými příznivci z řad veřejnosti. V závěru večera Zubřané v čele se starostou města udělili panu Zárubovi titul: „Srdcař českého sportu“. Asi třikrát ročně vyrazí Robert Záruba po vlastech českých a uskuteční besedu s lidmi. Jak sám říká, dělá to proto, aby nasál atmosféru mezi širší veřejnosti, načerpal inspiraci a vyslechl si

podněty od těch, k nimž prostřednictvím televizní obrazovky promlouvá a pro které vytváří přenosy těch největších sportovních událostí. Jak zuberské děti, tak večer dospělí, mu tuto cestu k divákům zase trochu usnadnili. Otázek se sesypalo celá řada, přičemž Robert Záruba jako překvapení vždy vytáhl z rukávu drobný olympijský suvenýr, který předal těm, jejichž otázky byly nejzajímavější.

S večerním programem pomohl Lukáš Španihel, který celou debatu řídil a provázel. Jedním z jeho úkolů bylo legendu českého komentování trochu prozkoušet – bez velké přípravy, pěkně naostro musel Robert okomentovat záznamy výkonů dětí pořízené na zuberském sportovním dětském dni. Jsme přesvědčeni, že hod zuberskou metlou tak moderoval vůbec poprvé. Svého úkolu se zhostil se ctí a s nadhledem pravého profesionála a tak mu v závěru večera mohl starosta města Lubomír Vaculín slavnostně předat doživotní titul: „Srdcař českého sportu.“

„Děkuji za pozvání, milé přijetí, zvídavé otázky a nejkrásnější slovní vysvědčení, jaké jsem kdy dostal. Nestává se to moc často, ale pokud jste mi chtěli oplatit tu dlouhou cestu silným zážitkem, tak se vám to, Zubřané, povedlo.“ Tato krásná slova podepsaná Robertem Zárubou zdobí od 22. 6. naši klubovou kroniku a my jsme za ně nesmírně vděční.

Autor článku: Lenka Přečková