Pár Děcký, Skalík zopakoval loňský triumf!

30.8.2016

ObrázekPoslední srpnová sobota patřila opět na antukových kurtech Polyfunkčního centra tenisu. Hrál se zde čtvrtý ročník mužské čtyřhry Zubří OPEN 2016. Azuro, teplota kolem 26 °C, pohodoví tenisté, zvědaví fanoušci, spousta občerstvení, skvělá atmosféra - co víc si mohli pořadatelé přát. První zápasy se začaly hrát v 8.30 hodin a hned ukázaly, že se bude jednat o hodně vyrovnané souboje.

Jen třikrát jsme byli v základních skupinách svědky kanára (stav 6:0), naopak hned pětkrát se rozhodovalo za stavu 5:5 až v malém tiebreaku (hráno do pěti bodů). Díky šestatřiceti docela vyrovnaným zápasům, tak souboje v základních skupinách končily pozdě odpoledne a to nás ještě čekaly zápasy play off, do kterých postoupilo šestnáct nejlepších párů. Bez ztráty kytičky postoupily jen páry Děcký - Skalík, Novák - Fiedler a Válek - Janošek. Ne náhodou se pak všechny dostaly až do semifinále. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

ObrázekO tom, že vyhrát skupinu ještě neznamená automaticky se dostat do bojů o trůn nejvyšší, se v osmifinále přesvědčily hned dva páry. K nim se přidalo dalších šest párů, přičemž o největší překvapení se postaraly "mladé pušky" Polášek, Krůpa, kteří vyřadili loňské finalisty, bratry Pšenicovy. A měli jsme tu čtvrtfinále. Přes něj se překvapivě hladce dostaly páry Děcký - Skalík a Válek - Janošek. První dvojice a obhájci prvenství pak v semifinále narazili na houževnatý pár Macháček,

Pernica, dokázali otočit nepříznivý stav 1:4 ve svůj prospěch a opět po roce hráli finále. I druhé semifinále mělo vyrovnaný průběh a nakonec z něj možná trochu překvapivě postoupili Válek, Janošek, když zdolali poměrem 6:4 duo Fiedler, Novák. Výsledky play off zde.

ObrázekTo již bylo po devatenácté hodině, na kurtu šero a pořadatelé museli vyřešit otázku - odehrát finále nebo jej dohrát druhý den ráno? Vzhledem k tomu, že už by nešlo zopakovat atmosféru, která na Polyfunkčním centru vládla, rozhodli se pro variantu první. A budiž ke cti všech finalistům, že se s ne zrovna ideálními podmínkami vyrovnali a finále odehráli. A aby to nebylo tak jednoduché, opět se bitva dostala za stavu 5:5 až do malého tiebraku a v něm nakonec o pouhé dva míčky,

5:3, zvítězil pár Staňa Děcký - Mirek Skalík a obhájil prvenství z minulého ročníku. Jelikož skončilo finále těsně před dvacátou hodinou, předání cen nejlepším osmi párům proběhlo již za tmy. To už ale nejlepším párům nevadilo a postupně převzali ceny, které do turnaje věnovalo Město Zubří a kavárna Tip Café. Staňa Děcký už dokonce přebral pohár pro nejlepší potřetí v řadě!

Jak hodnotit letošní ročník? Nelze jinak než kladně!! A to díky přístupu všech hráčů, z kterých vyzařovala pohoda a touha po vítězství. A i když to s tím vítězstvím nevyšlo, vzali to sportovně a lepším soupeřům pogratulovali. Počasí je kapitola sama o sobě a letos opravdu vyšlo na turnaje ve dvouhře i čtyřhře. Kdo si vzpomene na nedělní vyvrcholení loňského turnaje ve čtyřhře, tak má husí kůži ze zimy ještě dnes. Vzpomenout musíme i občerstvení, o které se starala parta z kavárny Tip café. Zvláště nanuky přišly v tomto počasí vhod! Letos ale ještě s tenisem nekončíme. Nadále probíhají tuhé boje v soutěži Zubříček, kde je momentální zuberskou jedničkou Jirka Fiedler. Odkaz na soutěž zde.

Pepa Randus