Fotbalový turnaj Bison’s Midnight se blíží

29.6.2015

ObrázekRok se s rokem sešel a opět nastal čas na chystání zuberského fotbalového turnaje. Oproti loňskému prvnímu ročníku si dovolíme přijít s drobnou změnou. Loni jsme tento turnaj odstartovali pod názvem Bisons night, v tomto roce bude turnaj o něco málo zkrácen tak, aby se finálový zápas hrál těsně před půlnocí. Celý turnaj od této chvíle ponese název Bisons midnight. Celý herní systém letos budeme muset upravit podle počtu přihlášených týmů. Ani letos nebude chybět hudební produkce, stánek s pivem či občerstvením nebo zázemí pro hráče i diváky.

Už v této chvíli jsou přípravy v plném proudu a my doufáme, že letošní účast bude minimálně stejně tak početná a kvalitní jako ta loňská. Pro vítěze turnaje budou samozřejmě připraveny ceny, které by vás měly motivovat k co nejlepšímu výkonu. Ale jak říká staré dobré pořekadlo – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Věříme tedy, že se na třech hřištích proti sobě postaví družstva, která si přijdou především užít skvělou atmosféru večerního fotbálku při umělém osvětlení. Že se na zuberském polyfunkčním centru sejdou větší či menší fotbaloví nadšenci a užijí si skvělý večer plný zábavy a sportu.

ObrázekLetošní fotbalový turnaj se uskuteční v pátek 31. 7. od 16:00. v areálu zuberského Polyfunkčního centra. Registrované týmy by měly potvrdit svou účast na turnaji podepsáním soupisky přímo na místě konání, nejpozději do 15:30. Výše startovného je 1 000,- Kč na tým. Startovné je možné uhradit přímo na místě při podepsání soupisky, nebo převodem na bankovní účet MÚ Zubří a to na číslo účtu: 2221851/0100, variabilní symbol: 777. Hra bude probíhat souběžně na třech hřištích.

Nejprve hra ve skupinách, následně play off. Počet skupin a následný systém hry v play off bude upřesněn po registraci týmů. Finálový zápas bude odehrán před půlnocí. Zasílejte prosím registrační formuláře do 17. 7. 2015. Bližší informace vám budeme průběžně sdělovat na FB – Bison´s midnight a na webových stránkách sport.mesto-zubri.cz.

Odkaz na registrační formulář naleznete zde:

Info ke hře:

Tým: 4 hráči v poli + 1 brankář – počet hráčů v týmu není omezen, je ale nutné splnit minimální počet hráčů, tedy 5.

Hřiště: hraje se na třech hřištích současně – 2x umělá tráva, 1x tartan. Ve večerních hodinách pod umělým osvětlením.

Hrací čas: bude upřesněn podle počtu přihlášených týmů.

Dres / obuv: hráči by měli mít trika jednotných barev, v případě nutnosti je možné na místě zapůjčit rozlišováky. Hrací obuv buď sálovky (nutné kvůli možnosti hry na tartanu), nebo turfy (kopačky na umělou trávu).

Střídání: hráči se střídají hokejovým způsobem od poloviny hřiště.

Aut: hraje se na auty, které se kopou z autové čáry.

Rohové kopy: budou zahrávány standardně.

Bodování: jednotlivé týmy v základní skupině obdrží 3 body za výhru, 1 bod za remízu.

Nerozhodný stav – Nerozhodné utkání se rozhoduje kopáním třech penalt, přičemž jeden hráč může kopat opakovaně penaltu až po ukončení jedné série. Vítězné družstvo obdrží navíc 1 bod.

Postup do play off, počet a složení skupin bude upřesněn po registraci týmů.

V případě bodové rovnosti rozhodují následující pravidla – 1. vzájemný zápas, 2. rozdíl branek, 3. větší počet vstřelených branek, 4. menší počet obdržených branek, 5. penalty.

Autor článku: Tomáš Indrák