REZERVACE
UŽIVATEL

Bazalka a Hořelka ovládli pingpongový turnaj

20.2.2017

ObrázekJiž popáté se sešli v rámci Turnaje neregistrovaných ve dvouhře mužů stolní tenisté ze Zubří, a hlavně z okolí, v sokolovně, aby si to rozdali na pěti stolech o prvenství v kategoriích nad a do 35 let. Letos se do sokolovny sjelo pětačtyřicet příznivců stolního tenisu, což je nejvíce od vzniku turnaje a málem byl problém, abychom se do sokolovny všichni vešli. Úvod každého turnaje patří tzv. welcome drinku, letos to, bohužel, bylo jinak. Na začátku týdne nás totiž navždy opustil jeden z hráčů, který se pravidelně účastnil zuberských turnajů a byl velkým fanouškem

stolního tenisu, Staňa Ovčačík. Proto právě úvod turnaje patřil vzpomínce na tohoto hráče a kamaráda. Hned poté se už ale rozjely zápasy ve skupinách. Početnější kategorie nad 35 let se odehrávala na třech stolech a za nimi jsme mohli vidět jak staré dobré tváře, tak i úplné nováčky. Opět přijela silná skupina z Tlumačova, nechyběli ani zástupci z Bystřice pod Hostýnem, Horního Újezdu, Liptálu či nedaleké Valašské Bystřice, Vidče, Stříteže či Frenštátu. K nim se přidalo i sedm statečných ze Zubří. Po šedesáti zápasech v základních skupinách se začali rýsovat favorité na titul. bez ztráty bodu postoupili z prvních míst Honza Mareš, Pavel Sácký, Zdeněk Bazalka, Roman Blabla, Jirka Malina a Mirek Gerhard.

ObrázekK nim se přidali všichni z druhých míst a čtyři nejlepší z míst třetích. Současně probíhaly na dalších dvou stolech zápasy kategorie do 35 let. O postup ze skupin se bilo 14 mladíků a jedna slečna. Ta dokonce jednu skupinu vyhrála. Po odehrání třiceti zápasů tak postoupili z prvního místa již zmiňovaná Lucka Gajdošová, Tomáš Blabla a Robin Fila. K nim se přidali i všichni z druhých míst. K postupu z třetího místa bylo třeba i štěstí. Trojice Michal Smolík, Max Matula a Lukáš Karola

měla totiž shodný počet bodů i setů a o dvou postupujících musel rozhodnout los. Ten nakonec přisoudil černého petra domácímu Michalu Smolíkovi. Na výsledky zápasů ve skupinách se můžete podívat zde - do 35 let, nad 35 let.

Poté jsme se již mohli vrhnout na zápasy play off. Starší čekaly zápasy osmifinále, mladší začali čtvrtfinálovými zápasy. Ukázalo se, že vyhrát skupinu ještě nic neznamená, protože hned tři hráči z prvních míst do čtvrtfinále neprošli. Právě ve čtvrtfinále byl nejvíce dramatický duel mezi Honzou Marešem z Tlumačova a domácím Laďou Brokešem. Šťastnějším byl nakonec Laďa, když svého soupeře zdolal po boji 3:2. Spolu s ním postoupili mezi čtyři nejlepší loňský finalista Jiljí Šimíček, Jirka Krčma a Zdeněk Bazalka. Právě poslední dva se utkali ve finále, ve kterém nakonec dominoval Zdeněk a odvezl si do Liptálu pohár pro nejlepšího hráče v kategorii nad 35 let.

ObrázekMezi mladšími postoupil do finále vítěz z roku 2015, Tomáš Blabla, který až po boji zdolal Robina Filu 3:2. Z druhého semifinále postoupil Martin Hořelka, který porazil Lucku Gajdošovou. Finále pro sebe rozhodl Martin z Valašské Polanky, když porazil Tomáše 3:1 a při své druhé účasti na turnaji tak dominoval v mladší kategorii. Výsledky play off zde - do 35 let, nad 35 let.

Jelikož se jednalo o "jubilejní", pátý ročník, tak po závěrečném vyhodnocení a předání cen nejlepším ještě proběhla malá tombola, ze které si tři vylosovaní hráči odnesli malé ceny. Věříme, že si hráči odnesli z turnaje kromě cen i hezké zážitky, protože jsme byli svědky kvalitního stolního tenisu, o čemž může svědčit i fakt, že vítěz z minulého roku, Mirek Kuběj, nepostoupil ze základní skupiny. Nutno dodat, že se jednalo o tzv. skupinu smrti a že začal Mirek, kvůli zranění ruky, trénovat jen chvilku před turnajem. Nicméně vyhrát může jen jeden, v našem případě dva a jsme přesvědčeni, že poháry jsou ve správných rukou.

ObrázekNa závěr mi dovolte poděkovat všem zúčastněným za účast, která byla letos rekordní, za výkony, které podávali a za fair play hru, kterou předváděli. Rozhodčí turnaje, Vlado Štefánik, tak měl práci pouze se zapisováním výsledků. Dík patří i Jirkovi Krupovi a Milanovi Pupíkovi za přípravu turnaje, Lence z kavárny Tip café, která se celý turnaj starala o to, aby měli všichni hráči potřebný přísun vitamínů, firmě LB Silver a Městu Zubří za ceny pro nejlepší. A už nyní se těšíme na další pingpongový turnaj, tentokrát ve čtyřhře, který se uskuteční v sobotu 7. října.