Aleš Opálka potřetí po sobě vítězem

3.7.2017

ObrázekPůvodně se měl pátý ročník tenisového turnaje ve dvouhře mužů O pohár starosty města Zubří uskutečnit před čtrnácti dny, ale počasí bylo proti. Sobotní počasí ale tenisové bylo! Po nočním dešti pokropené kurty, přes den mezi mraky vykukovalo sluníčko, teplota nad dvacet stupňů - prostě akorát tak na tenis. Letos se do turnaje přihlásilo jedenadvacet tenistů a Ti byli rozděleni do sedmi skupin, z nichž postupovali vždy dva nejlepší a dva nejlepší z třetích míst.

Dorazili všichni čtvrtfinalisté z minulého ročníku, až na Jarka Jurajdu, kterého do turnaje nepustila nemoc. Otázka zněla jasně - porazí někdo Aleše Opálku, který zvítězil v předešlých dvou ročnících? Ve skupině si dvakrát poradil se svými soupeři 6:2 a suverénně postoupil do osmifinále. Se skóre 12:1 a dvěma vítězstvími postoupili Martin Janča, Tomáš Válek a Robert Jurajda, ze třetích míst do play off postoupili Radek Vašek a Petr Petřek. Na výsledky základních skupin se můžete podívat zde.

Po odehrání zápasů v základních skupinách nás čekalo osmifinále. Někteří hráči se na něj posílili steakem či klobásou, někteří pivem či nealkem nebo jen krátkým odpočinkem. Nejvyrovnanější souboje o postup předvedly dvojice Jirka Ondřej, Petr Pavlíček a Robert Jurajda, Libor Pšenica. Překvapením bylo vypadnutí Tomáše Válka, který podlehl Pepovi Randusovi.

Ve čtvrtfinále musel o dvou postupujících rozhodnout až tiebreak. Petr Pavlíček držel překvapivě krok s Alešem Opálkou a až po boji Petr Matula podlehl Jirkovi Fiedlerovi. Vyrovnanějším zápasem semifinále byl duel mezi Liborem Pšenicou a Jirkou Fiedlerem, které skončilo vítězstvím Jirky poměrem 6:3. Ve druhém semifinále si celkem suverénně poradil Aleš Opálka s Martinem Jančou 6:1.

Krátce před pátou hodinou přišlo vyvrcholení. Více fanoušků měl na své straně Jirka, který chtěl přerušit vítěznou šňůru Aleše, ale ten neponechal nic náhodě. Hezký tenis s přesnými údery a parádními výměnami pro sebe po vítězství 6:1 rozhodl Aleš a dokonal tak tenisový hattrick. Výsledky play off zde. Závěr turnaje patřil tradičně dekorování nejlepších. Osm nejúspěšnějších převzalo ceny, které do turnaje věnovalo Město Zubří a Řeznictví Žabčík. O pohoštění se tradičně staral personál kavárny Tip café.

Dalším tenisovým turnajem bude 26. srpna již tradiční Zubří OPEN, kdy změří své síly nejlepší deblisté. Titul bude obhajovat pár Staňa Děcký, Mirek Skalík, kteří triumfovali již v roce 2015 a můžou tak dokonat hattrick stejně jako Aleš.